«آموزش مراحله به مرحله خرید آنلاین بلیط»

مراحل خرید بلیط هواپیما

باتشکر از حسن انتخاب شما که "زندگی" را برای رزرو و خرید بلیط های سفر خود انتخاب نموده اید. چنانچه برای بار اول از وبسایت زندگی مبادرت به خرید بلیط می کنید، قبل از خرید موارد زیر بدقت مطالعه فرمایید:

نکته مهم:

در طول فرایند خرید به زمان باقیمانده رزرو  توجه بفرمایید. زیرا هر 5 دقیقه قیمت ها بروزرسانی می شوند و باید مرحله را از ابتدا با نرخ های جدید شروع بفرمایید.

مرحله اول:

ابتدا مسیر پروازی خود را یا از پنل جستجو و یا از پنل مسیر های پیشنهادی انتخاب فرمایید.

1 بلیط هواپیما

مرحله دوم:

از پنل نمایان شده در این مرحله با توجه به تاریخ و یا قیمت پرواز انتخاب خود را انجام دهید تا به مرحله بعد وارد شوید:

 2 بلیط هواپیما

مرحله سوم: 

با توجه به توضیحات تصویر زیر انتخاب خود را انجام داده تا به مرحله وارد کردن اطلاعات شخصی برای خرید وارد شوید.

3 بلیط هواپیما 

3 1 بلیط هواپیما

مرحله چهارم:

در این مرحله با توجه تعداد اشخاصی که میخواهید برای آنها بلیط تهیه کنید و همچنین با توجه به محدوده سنی (بزرگسال، کودک، نوزاد) مسافرین؛ در بالای کادر ویژه درج اسامی و کدملّی ،از دکمه های افزودن مسافر جدید بزرگسال یا کودک برای خرید همزمان مسافرین خود، استفاده کنید تا همه در یک پرواز قرار بگیرند.

4 بلیط هواپیما 4 بلیط هواپیما

نکته : با فشردن دکمه  افزودن مسافر جدید می تونید نفرات بیشتری رو وارد کنید

5 بلیط هواپیما

بعد از وارد کردن مشخصات مسافر ،شماره تماس و کد امنیتی روی دکمه رزرو کلیک کنید تا به مرحله بعد وارد شوید.

مرحله پنجم:

در این مرحله بعد از کنترل مجدد مشخصات خود ، و وارد کردن آدرس ایمیل خود و قبول گزینه " از اطلاعات پرواز خود اطمینان دارم" بر روی دکمه پرداخت کلیک کنید تا به مرحله پرداخت راهنمایی شوید.

6 بلیط هواپیما

7 بلیط هواپیما

مرحله ششم:

در این مرحله از طریق درگاه امن پرداخت مستقیما وارد سایت بانک طرف قرارداد می شوید و با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب پرداخت خود را انجام خواهید داد.

نکته خیلی مهم :

بعد از پرداخت در پرتال بانکی و زدن دکمه تکمیل فرایند خرید ، به هیچ وجه از صفحه مذکور خارج نشوید تا بانک شما را مجدداً به سایت "زندگی" هدایت کند و بلیط شما صادر شود.

بعد از مشاهد تصویر زیر قادر به دریافت فایل بلیط خواهید شد.

9 بلیط هواپیما

صبور باشید و این صفحه را تا 30 ثانیه بعد نبندید و بلیط خود را دریافت کنید. چنانچه قبل از دریافت بلیط صفحه را ببندید ، پول از حساب بانکی شما کسر خواهد شد باوجوداین پرواز شما تایید نخواهد شد! زیرا در حدود 10 ثانیه طول خواهد کشید تا بانک پیام خود را مبنی بر دریافت پول به وبسایت "زندگی" ارسال کند. چنانچه قبل از دریافت بلیط این صفحه را ببندید پرداخت شما ناموفق منظور شده و بلیط صادر نخواهد شد و بعد از 30 دقیقه تا 72ساعت بعد وجه از طرف بانک به حساب شما باز گردانده خواهد شد.

نکنه مهم:

لطفا پس از خرید اینترنتی نسخه صادر شده از بلیط الکترونیکی را چاپ کنید  و حتما نسخه چاپ شده بلیط را در فرودگاه جهت ارائه به کانتر پرواز مربوطه به همراه داشته باشید. گرچه نام شما قبلا در شرکت هواپیمایی که بلیط شما از آنجا صادر شده ثبت گردیده، و برای دریافت کارت پرواز نیاز به ارائه نسخه چاپ شده از بلیط الکترونیکی نمی باشد؛ با وجود این توجه داشته باشید در صورتی که به هر دلیل نیاز داشته باشید که بلیط خود را کنسل کنید ارائه نسخه چاپ شده از بلیط و یا وبلیط های پروازی برای مهر شدن توسط کانتر پرواز شرکت هواپیمایی ضروری می باشد.

 

با تشکر

بهترین آرزوها